AKSARAY MİLLETVEKİLİ AYHAN EREL’DEN CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

İYİ Parti Aksaray Milletvekili Ayhan Erel , 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

AKSARAY MİLLETVEKİLİ AYHAN EREL’DEN CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI
Yazar : Tarih : Okunma : Yorum Yap

İYİ Parti Aksaray Milletvekili Ayhan Erel , 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. 

Aksaray milletvekili EREL’in mesajında;

“Yüce Türk Milleti; Büyük fedakarlıklarla mucizelere imza atan atalarımızın bizlere emaneti olan Cumhuriyetimiz 98. Yaşında. Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, kahraman ecdadımızın bizlere emaneti olan Cumhuriyetimizin ilanını ilk günkü gibi büyük bir çoşku ve heyecan ile kutluyoruz. 

Cumhuriyetimizin ilanı, şanlı milletimizin zaferlerle dolu tarihinde en önemli dönüm noktalarından biridir. 

Yüce Türk milleti bu günlere nasıl geldiğini asla unutmamalı, milli benliğine sahip çıkmalı, Atatürk ve İstiklal harbi kahramanlarımızın bizlere emaneti Cumhuriyetimizi canı pahasına savunmalıdır. Cumhuriyet ödenen bedeller hatırlandığında, Türk milleti için sadece bir idare biçimi değil çok daha fazlasıdır. 

Cumhuriyet; Mazlum milletlere örnek olan bir kurtuluş mücadelesinin tacı, göz bebeğimizdir. 

Cumhuriyet; İstiklal Marşı’nda Mehmet Akif Ersoy’un da vurguladığı gibi, “Ezelden beri hür yaşamış ve yaşayan” bir milletin tarih sahnesine attığı en önemli imzalardan birisidir. 

Cumhuriyet; İdareyi, bir şahsın iki dudağı arasından alarak, millet iradesine teslim eden medeniyetimizin en büyük ve en önemli köprüsüdür. 

29 Ekim 1923 tarihinde, tüm dünyaya , ‘Biz buradayız ve bin yıl daha burada olacağız’ diyen başta Kurtuluş mücadelemizin Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm kahramanlarımızı saygıyla ve dualarla anıyor, Cumhuriyet Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyorum” ifadelerine yer verdi.

Yaşasın Cumhuriyet…

HABER/FOTO: İYİ Parti Basın

Avatar Merkezi Haber (aksaraypusulagazete@gmail.com) Websitesi