BAŞKAN DİLMAÇ: CUMHUR İTTİFAKI SEÇMENİ BİN PİŞMAN!

Gelecek Partisi Aksaray İl Başkanı Muhammet Dilmaç, Aksoy Araştırma Şirketi’nin seçim anketi sonuçlarına dikkat çekerek “Cumhur İttifakı’na oy verenler de ülkeden memnun değil.” dedi.

BAŞKAN DİLMAÇ: CUMHUR İTTİFAKI SEÇMENİ BİN PİŞMAN!
Yazar : Tarih : Okunma : Yorum Yap

Gelecek Partisi Aksaray İl Başkanı Muhammet Dilmaç, Aksoy Araştırma Şirketi’nin seçim anketi sonuçlarına dikkat çekerek  “Cumhur  İttifakı’na oy verenler de ülkeden memnun değil.” dedi.

“AKP VE MHP SEÇMENİ DE GERÇEKLERİ GÖRÜYOR”

AKP ve MHP seçmeninin uygulanan plan ve projelerden rahatsız olduğunu dile getiren Başkan Dilmaç; “Aksoy Araştırma, ‘Türkiye’nin Gidişatı’ adlı kamuoyu araştırmasının sonuçlarını paylaştı. Partililere göre yapılan araştırmada, AKP seçmenindeki memnuniyetsizlik oranı dikkat çekti. Aksoy Araştırma son anketi açıkladı. Ankette katılımcılara, Türkiye’nin gidişatını nasıl buldukları soruldu. AKP seçmeninin yüzde 55.5’i ülkenin gidişatından memnun olmadığını ifade etti. Gidişattan memnun olmayan MHP seçmeni oranı ise yüzde 56.9 oldu. Araştırmaya katılanlara göre Türkiye’nin en önemli sorunu ekonomi. Bu cevabı verenlerin oranı yüzde 70’i geçti. Araştırmada Türkiye gündemine gelen meselelere dair de vatandaşın görüşüne başvuruldu. Bunlardan biri de zeytin alanlarının madenciliğe açılması konusu. Türkiye genelinde “hiç desteklemiyorum” diyenlerin oranı yüzde 53,7 olurken; AK Parti seçmenin yüzde 32,5’i ve MHP seçmeninin yüzde 38,2’i de “hiç desteklemiyorum” dedi. Araştırmada ayçiçek yağı fiyatları da soruldu. Yağ fiyatlarının artmasının sebebi olarak “hükümetin yeterli önlem almaması” diyenler yüzde 39,1 olurken; yüzde 34,2 de “marketlerin fırsatçılık yapması” dedi. Artık halk da Cumhur İttifakı’nın gerçek yüzünü görüyor. Vatandaşı fakirleştirip, yancılarını zengin ettiğini biliyor. Öyle ki büyük bir çoğunluğu verilere göre Cumhur İttifakı’nın işlevsizliğinden yakınıyor. Biz her zaman dedik yine diyeceğiz. Türkiye’de iktidar ve yancıları sebebiyle ne adalet, ne hukuk, ne ekonomi, ne sağlık, ne eğitim, ne sosyal hayat hiçbir şey kalmadı. Halkı perişan ettiler. Türkiye’nin zenginliklerinden faydalanıp, ülkeyi talan ettiler. Ama bu saltanat bitecek. İşin ehli göreve gelecek. İşte o zaman Türkiye siyasetten, eğitime her konuda parmakla gösterilen ülke olacak.” şeklinde konuştu.

Avatar Merkezi Haber (aksaraypusulagazete@gmail.com) Websitesi