“BAŞKANIMIZIN ARKASINDAYIZ”

CHP Aksaray İl Başkanı Ali Abbas Ertürk, geçtiğimiz günlerde sosyal medya üzerinden CHP’li Belediye Başkanı hakkında yayınlanan görüntülerle ilgili olarak açıklamada bulundu.

“BAŞKANIMIZIN ARKASINDAYIZ”
Yazar : Tarih : Okunma : Yorum Yap

CHP Aksaray İl Başkanı Ali Abbas Ertürk, geçtiğimiz günlerde sosyal medya üzerinden CHP’li Belediye Başkanı hakkında yayınlanan görüntülerle ilgili olarak açıklamada bulundu.

Parti binasında yapılan basın toplantısına CHP teşkilatları ve CHP’li Yeşiltepe Belediye Başkanı Tahsin Çelik katıldı.  Başkan Çelik’E bir görüntü ile yargısız infaz yapılmasına müsaade etmeyeceklerini dile getiren Başkan Ertürk;  “Başkanımızla ilgili yayınlanan görüntüleri parti örgütlerimizle birlikte değerlendirdik. Konuyla ilgili kararı yargı verecektir. Gerçekler er ya da geç ortaya çıkacaktır. Başkanımızın arkasındayız. Herkes elini vicdanına koysun” dedi. CHP İl Başkanı Ali Abbas Ertürk, il genelinde yaşanan son durum ile ilgili bir basın açıklaması yapma ihtiyacı duyduklarını dile getirerek; “İki belediye başkanımız ile birlikte İstanbul’da büyükşehir belediye başkanımız ve ilçe belediye başkanlarımızdan kasaba belediyelerimize yardım istemek için, destek olmalarını sağlamak için İstanbul’da bulunduk. Bu süreçte partili belediye başkanımız ile başlayan daha sonra başka siyasi parti belediye başkanlarını kapsayan bir video dolaşımı sokuldu. Bu videonun dolaşıma sokulmasından hemen sonra zaten bir aradaydık. Belediye başkanımızla bu konuda konuştuk. Belediye başkanımız böyle bir görüntüsünün olmadığını ısrarcı bir şekilde bizlere beyan etmiştir” ifadelerini kullandı. 

“HİÇ KİMSEYE BEL ALTI SİYASET YAPMADIK”

Aksaray’a döndükten sonra il ve merkez ilçe yönetim kurullarını topladıklarını dile getiren CHP İl Başkanı Ali Abbas Ertürk; “Bu konuyu orada da konuştuk. 3 gündür de yoğun bir trafik yürütüyoruz; hem işin yargı süreci ile ilgili hem emniyet süreci ile ilgili, siber suçlarla, yargı kurumlarıyla şikâyetlerimizi bu süreci yürütüyoruz. Nihayet bugün parti organlarımızla toplanıp bu konuyu değerlendirme fırsatı yakaladık. Bu toplantı da il yönetim kurulu üyelerimizin, ilçe yönetim kurulu üyelerimizin, ilçe başkanlarımızın, belediye başkanlarımızın, gençlik başkanlarımızın, belediye meclis üyelerimizin, kadın kollarımızın katıldığı geniş katılımlı bir toplantı yaptık. Bu birkaç günlük süreçteki varmış olduğumuz bulguları toplantı da konuştuk. Belediye başkanımız bu konuda parti organlarına gerekli açıklamasını yaptı ve bunu da kamuoyuyla paylaşmak istiyoruz. Öncelikle şunu söylemek isterim, siyasetin konusu video, kaset, bel altı komplolar olduğu sürece bu ülkeye yaşadığımız şehre ve siyasetçilere en büyük kötülüğü yapmış oluruz. Siyasetin konusu asla bu olmamalı; hangi siyasi partiden olursa olsun, hangi siyasi görüşe sahip olursa olsun aidiyeti hangi aile olursa olsun hiçbir şekilde siyasetin konusunun bu olmaması gerektiğini düşünüyoruz. Hiç kimseye bel altı siyaset yapmadık. Hiç kimse siyasetin konusu dışına çıkan konularda tek cümlemizi bulamaz. O nedenle biz öyle davrandık, Cumhuriyet Halk Partisine de böyle davranılmasını istiyoruz. Umarım Aksaray siyaseti bu konuda bir birlik ve bütünlük sağlar diye düşünüyorum yoksa bunun sonu gelmez. Biz bir komploya genel başkanını kurban vermiş bir siyasi partiyiz. Bu konularda son derece hassasız ve hassas olmaya da devam edeceğiz. Parti örgütlerimiz belediye başkanımızın beyanını esas alarak, belediye başkanımızın arkasında olduğumuzu beyan ediyoruz ve belediye başkanımızın bu çirkin iftiradan kurtulup, gerçeğin ortasına çıkması içinde mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

“SİYASETİN KONUSU BU DEĞİL”

“Bizim bugün 10 lira olmuş doları konuşmamız lazım, bizim bugün açlık sınırına gelmiş bir toplumu konuşmamız lazım. Neredeyse her 3,4 ailede bir işsiz var bunları konuşmamız lazım. Ülkedeki ekonomik yangını konuşmamız lazım ama bu gündem nasıl oluştuysa biz onu konuşuyoruz. Bu ülke bir FETÖ dönemi yaşadı. Ergenekon, balyoz dönemleri yaşadık. Hemen neler neler yapmışlar, bunu da mı yapmışlar diye yazdık, çizdik mahkûm ettik. Sonra o arkadaşlarımızın arkasında aslında bir çete olduğu, hükümet tarafından devletin içine yerleştirmiş olduğu bir çete olduğu ortaya çıktı ve ne dedik “pardon, kusura bakmayın” dedik. O süreçte canından olanların vebalını hangimiz ödeyeceğiz o süreçlerin savcısı olanlar kafasını eğiyorlar. Yeni mağduriyetler yaratmak istemiyorsak, yeni evlere yangınlar düşürmek istemiyorsak tüm siyasetçi arkadaşlarım, tüm vatandaşlarım hepinize sesleniyorum, temkinli olalım. Bu konunun aslı astarı çıkmadan peşin yüküm vermeyelim. Yargısız infaz yapmayalım. Biz CHP olarak bana da dokunsa hiçbir şeyin üzerini kapatmayız. Mahkememize, kolluk kuvvetimize, süreci yürüten görevlilerimize güvenelim ve ben inanıyorum ki gerçek er ya da geç oraya çıkar. Elimizi vicdanımızdan hiçbir zaman çekmeyelim” HABER/FOTO: Birsen İN

Avatar Merkezi Haber (aksaraypusulagazete@gmail.com) Websitesi