BİR BAYRAMA DAHA KAVUŞTUK

Aksaray İYİ Parti Milletvekili Ayhan Erel, Ramazan Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.

BİR BAYRAMA DAHA KAVUŞTUK
Yazar : Tarih : Okunma : Yorum Yap

Aksaray İYİ Parti Milletvekili Ayhan Erel, Ramazan Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.

Erel mesajında, “Mübarek Ramazan bayramınızı, en içten duygularımla tebrik ediyor, bayramın, güzel Aksaray’ımız, güzel ülkemiz, Türk-İslam âlemi ve dünyamız için hayırlara vesile olmasını yüce Allah’tan niyaz ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, her zaman olduğu gibi idrak ettiğimiz mübarek Ramazan Bayramında da, saygı ve sevginin önde olması, dargınlıkların geriye bırakılması ve kardeşçe kucaklaşmak en büyük dileğimizdir. Temennim odur ki; Yüce Allah’ın izniyle hep birlikte ve huzur içerisinde bir bayram geçireceğiz.

Bayramlar, sevgi ve saygının, sosyal duyarlılığın arttığı, birliğin, beraberliğin pekiştiği, kalplerin yumuşadığı, dostun, akrabanın, komşunun daha fazla hatırlandığı ve ziyaret edildiği, öksüzün, yetimlerin sevindirildiği, milli ve manevi duyguların en üst seviyede yaşandığı en önemli günlerdir.

3 yıldır dünyayı esir alan, bizlere bayramların kıymetini bir kez daha hatırlatan pandemi sürecinin sonuna yaklaştığımız görülüyor. Bu süreçte çok sayıda vatandaşımız, koronavirüs denen illet nedeniyle vefat etti. Çok sayıda vatandaşımız işsiz, aşsız kaldı.  Yaşadığımız her zorluk, bizlere ders niteliğindedir. Pandemi döneminde bir kez daha bayramlarımızın kıymetini hatırladık. “Nerede o eski bayramlar?” diyerek iç geçirdi,  doya doya akrabalarımızla, sevdiklerimizle vakit geçiremedik.  Ama o kötü günleri geride bırakacağız Allah’ın izniyle. Sevdiklerimizle bir arada, huzurla, umutla dolu bayramlara kavuşacağız. Bu duygu ve düşüncelerle; Ramazan bayramının, dargınlık ve kırgınlıkları geride bırakmasına, toplumsal birlikteliği pekiştirmesine, saygı ve hoşgörünün daha da gelişmesine vesile olmasını Yüce Allah’tan diliyor, başta şehit yakınlarımız, gazilerimiz ve kıymetli kahramanlarımızın aileleri olmak üzere Yüce Türk milletinin Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum. Ramazan bayramı coşkusunun güzel Aksaray’ımıza, kardeşlik, huzur, bolluk, bereket getirmesini diliyor, tüm hemşehrilerime saygılarımı sunuyorum” dedi.

Avatar Merkezi Haber (aksaraypusulagazete@gmail.com) Websitesi