TARİHİ GÜNÜN 103. YIL DÖNÜMÜ KUTLU OLSUN

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Aksaray Milletvekili Ramazan KAŞLI, 19Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir kutlamamesajı yayımladı.

TARİHİ GÜNÜN 103. YIL DÖNÜMÜ KUTLU OLSUN
Yazar : Tarih : Okunma : Yorum Yap

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Aksaray Milletvekili Ramazan KAŞLI, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir kutlamamesajı yayımladı.
-Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK ve beraberindeki kahramanların 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’dan Anadolu’ya ayak basarak milli mücadeleyi başlattıkları tarihi günün 103. yıl dönümünü büyük bir coşkuyla kutluyoruz
-19 Mayıs 1919 Türk Milletinin adeta yeniden doğduğu kutlu bir gündür.Mazlum ve davasında haklı bir milletin zulme ve eziyete karşıbaşkaldırısı olan 19 Mayıs, necip milletimizin gurur kaynağı olduğukadar, dünyadaki tüm ezilmiş ve işgale uğramış milletlerin örnek aldığıasil bir direniş ve bağımsızlık hareketidir.
-Atatürk, bir yandan bu günün anlam ve öneminin Türk Gençliği tarafındaniyi kavranması için bu kutlu günü onlara armağan etmiş, diğer yandan daülkemizin geleceğini her zaman güvendiği ve inandığı Türk gençliğineemanet etmiştir.
-Gençlerimiz bu ülkenin sadece zenginliği değil, aynı zamanda geleceği,dinamizmi ve geleceğe olan güvenidir. Türkiye, Türk Gençliğininellerinde daha da büyüyüp gelişecektir. Ne mutlu ki milletimiz mücadeleazmini, birlik ve bütünlüğünü, 19 Mayıs 1919’daki gibi diri tutmakta,yıllar önce yeniden ateşlenen bağımsızlık meşalesi, gelecekte de bizlereışık tutmaktadır.
-Türk Vatanı üzerinde hesapları olanlar ve onların yerli işbirlikçileribilmelidirler ki; dün milli mücadeleyi veren kahraman neslin bugünküülkücü torunları gerektiğinde vatan müdafaası vermekten çekinmeyecektir.Türk Gençliği, Türk tarihinin kendisine yüklediği ağır misyonunfarkındadır ve bu misyonun gereğini yerine getirme kararlılığı, azmi,cesareti ve kudreti kendisinde mevcuttur.
-Bu duygu ve düşüncelerle başta Milli Mücadele Önderimiz Gazi MustafaKemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmetle ve minnetle anıyor, AzizMilletimizin ve geleceğimizin teminatı gençlerimizin ve Aksaraylıhemşehrilerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor bayramını kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım.

Avatar Merkezi Haber (aksaraypusulagazete@gmail.com) Websitesi