TÜRKİYE AŞKINA

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.

TÜRKİYE AŞKINA
Yazar : Tarih : Okunma : Yorum Yap

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.

Vali Aydoğdu mesajında; ”Söz bir vatansa biz biriz. Söz bayraksa biz iriyiz. Söz milletse biz Türkiye’yiz. Milli birlik günümüz için belirlenen bu yılki mottomuz ‘Türkiye aşkına’ En büyük aşkımız, en büyük sevdamız. Onunla varız, onun için yaşarız ve günü geldiğinde onun için canımızı veririz. Şüphesiz ki dünyanın en güzel coğrafyasında yaşıyoruz. Ve kimse burayı bize altın tepside sunmadı. Buraya gelmek ve burada kalmak için çok bedeller ödendi. İşte, bunun en yakın örneği de menfur 15 Temmuz FETÖ kalkışmasıdır. Tarihin sayfaları bu ve buna benzer sayısız kalkışma ve saldırı ile dolu. Biz bu coğrafyada yaşadığımız sürece denemelerine devam edecekler. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Ancak, şunu da kimse unutmamalı ki biz de birlik ve beraberlik içinde vatan savunması için her zaman burada ve hazır olacağız.

Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet yaşaması için bu inanç ve kararlılığımızı çocuklarımıza ve gençlerimize de aşılayacağız. Onları bu şuur ve bilinçle eğiteceğiz. Eğitim, asla mücerret bir bilgi ya da akademik başarıdan ibaret değildir.  Olmamalı da.

Aksi takdirde, mensubu olduğu toplumun milli ve manevi değerlerinden yoksun, kendi insanlarına ihanet eden bir güruh yetişmiş olur. Bizler her şeyden evvel evlatlarımıza; vatan aşkını, ahlaklı olmayı, erdemli olmayı, adil olmayı, dürüst olmayı, vatanın sadece topraktan ibaret olmadığını ve bizim her şeyimiz olduğunu öğreteceğiz. Bunları özümseyip yaşamlarının merkezine koydukları takdirde her biri birer Seyit Onbaşı, Nene Hatun, Ömer Halisdemir olacaklar. Buna hiç şüphemiz yok…

“Türkiye aşkı”

Onun için bu yıl seçilen mottoyu çok anlamlı bulduğumuzu ifade ettik. Türkiye aşkına. Bu öyle büyük bir aşk ki Vatan hainlerinin asla anlayamayacağı, tankla, topla aşamayacağı bir aşk. Aziz Türk Milleti her bir ferdiyle 15 Temmuz akşamı bunu bir kez daha göstermiştir. Kıyamete kadar da gösterecektir. Bu vesile ile Aksaray’ımızın yiğit evladı, Özel Harekât Daire Başkan Yardımcısı iken şehadet şerbeti içen Şehit Önder Güzel’e ve vatan müdafaasında can veren tüm şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimizi şükran ve minnetle yad ediyorum” dedi.

Avatar Merkezi Haber (aksaraypusulagazete@gmail.com) Websitesi